Subskrybuj & obserwuj:

Z obiektywem wśród ogrodów

Region turystyczny w północnych Czechach – Czeski Raj

Przyroda w obiektywie – Piękno natury

Kwiaty, krzewy, kaktusy, kompozycje. Świat makro. Pięknie zaprojektowane ogrody. Tereny objęte parkiem posiadają szczególną wartość naukową, przyrodniczą, krajobrazową lub kulturową.

Matka natura jest wspaniała i często nas zadziwia. Gdziekolwiek pojedziemy, otaczają nas piękne krajobrazy, potężne góry, wodospady, które zapierają dech w piersiach, gęste lasy, doliny czy plaże, zresztą długo by można było tak wymieniać. Każdy pragnie, no może prawie każdy 🙂 spędzić trochę czasu w dziczy. Zastanawiamy się wtedy jak to wszystko powstało.  Te niesamowite naturalne formacje skalne powstawały powoli przez miliony lat, zanim ludzie „zeszli z drzew”. Woda, wiatry, deszcz, erozja, wulkany, starożytne morza, w większości utworzyła te cuda i dlatego dziś możemy cieszyć oko. Szkoda tylko, że korzystamy z tego nie zawsze tak jakbyśmy tego chcieli.
Dla wielu obecność w takim miejscu jest jedną z głównych atrakcji każdej podróży. Na świecie jest mnóstwo takich pięknych miejsc, z których większość oferuje coś do zobaczenia o każdej porze roku. A Co odróżnia parki narodowe od ogrodów? Odwiedzając parki mamy możliwość odkrywania przyrody w jej pierwotnym, nieskażonym stanie natomiast ogrody w większości stworzone zostały przez człowieka, ale jedno je łączy piękno natury.